Zpět na úvod

O projektu

Jak vznikl projekt CedulArt.cz

O projektu

Slova utvářejí realitu. Ovlivňují tak naši náladu a následně i chování. Cedule, vzkazy a nápisy jsou nám všem na očích a mají tak na nás větší vliv než bychom si dokázali připustit. Ve střední Evropě milujeme příkazy a zákazy. Časté jsou i vulgarity. Stále běžnější je ovšem i nápaditost a humor. Projekt Cedulart vznikl s cílem najít a vyzdvihnout především ty nápadité, vtipné, konstruktivní a možná tak přispět k vyšší úrovni cedulování v ČR a na Slovensku. Nechceme se vyhýbat ani dalším výrazným cedulím a určitě se u toho všeho všeho chystáme pořádně zasmát.

Náš sen

Kromě toho, že se chceme podělit o to nejlepší z našich cedulí a u toho se pobavit, rádi bychom ty nejlepší vydali časem knižně. A pokud se tyto stránky opravdu rozjedou, chceme vytvořit jejich mezinárodní verzi. Vždyť dnešní svět přece nemá hranic a mimo Evropu je tolik zajímavých cedulí, vzkazů a nápisů...

Jak to funguje?

Na tomto webu můžete udělat dvě základní věci.

Buď se jen probrouzdejte přehledem cedulí, vzkazů a nápisů. Ty zajímavé přepošlete známým. Ty, které vás trknou, ohodnoťte nebo doplňte o názor v komentářích.

Pokud narazíte na zajímavý nápis/ceduli a budete mít foťák, udělejte fotku a tu vložte mezi cedule. Dodejte slovní komentář (pokud bude třeba) a rozešlete známým. Pak už jenom sledujte, jak se vaší ceduli daří.

Kdo za tím stojí?

Projekt vznikl v týmu několika lidí: